Сновська техшкола – 85 років

2020-09-18

сновська цбс

Коли хтось із молоді нашого міста у 20-ті чи 30-ті роки бажав набути робітничу професію, то мав можливість вступити до Сновської школи фабрично-заводського учнівства. Вона готувала спеціалістів для паровозного господарства на трьох відділеннях – ковальському, слюсарному та токарному. Школа ФЗУ проіснувала до 1935 року і провела 9 випусків. А у 1935 році була реорганізована у Сновську залізничну 3-річну технічну школу Білоруської залізниці, яка діяла до 1956 року. Тільки у післявоєнний період біля 3-х тисяч чоловік отримали тут залізничні професії, серед яких паровозні машиністи, помічники машиністів, машиністи кранів, вагонні майстри… Курсанти направлялись сюди на навчання з різних залізниць країни. Випускники школи багато років забезпечували безперебійну роботу залізничного транспорту, зберігаючи добру пам'ять про заклад, який дав їм путівку у життя, і наше місто.

Більш детально ознайомитись із діяльністю Сновської школи фабрично-заводського учнівства (від 1922 до 1935 рр.), а потім Сновської техшколи (від 1935 до 1956 рр.) вам допоможе видання Сновської бібліотеки і місцевого історичного музею «Сновська техшкола. (1922-1956 рр.)». Вона включає спомини Владислава Олександровича Недзвецького, який був учнем, завучем і директором техшколи та виявлені фотоматеріали, перелік публікацій у районній газеті.