Свій перший проект центральна бібліотека реалізувала у 2010-2011 роках. Він був спрямований на активізацію використання інтернету краєзнавцями і мав назву "Об'єднаємо краєзнавців через Інтернет". Його результатом став ряд корисних для бібліотеки спілкувань .

Електронною поштою зв`язались з нашим земляком, вченим-хіміком Іллею Гузієм, який зараз проживає в США (Його батьки народилися у м. Щорс і він буває у нашому місті). Людина творча і ініціативна, він підготував і видав чудовий фотоальбом "Памятные места города Щорса" та подарував його бібліотекам нашої ЦБС, відгукнувся на наше прохання зустрітися з бібліотекарями своєї публічної бібліотеки і поставити їм запитання, які нас цікавили, допоміг у роботі над окремими статтями нашого видання "Знані люди Щорсівщини". Це спілкування було дуже цікавим для нас, бібліотекарів, а наші фонди збагатилися на видання, яке розповіло про історію краю, представлену у пам`ятних знаках. Наша подяка йому за співпрацю і сподіваємось на зустріч.

щорська цбсщорська цбсщорська цбсщорська цбс

Використання інтернету значно полегшило пошукову роботу бібліотекарів з краєзнавства. Був установлений зв`язок з рядом виходців з нашого району в ході роботи над другим виданням "Знані люди Щорсівщини", краєзнавцями, які мають можливість працювати в різних архівах і діляться з нами своїми знахідками.

Через інтернет ми зв`язалися з Унецькою центральною бібліотекою (Росія) з проханням надати нам матеріали про нашого земляка Миколу Щорса, який в районі Унечі формував Перший Український повстанський полк. Отримані матеріали поповнили фонди, як нашої бібліотеки, так і Щорського історичного музею, використовувались районною газетою.

Зв`язок електронною поштою з письменником-земляком, який зараз проживає в місті Воронеж (Росія), надав можливість автору надсилати нам свої нові повісті для друку і передачі до бібліотек.

На прохання своїх користувачів ЦБ реалізувала проект підтримки нашого місцевого письменника Володимира Мохнєва, який у 70-річному віці написав продовження книги М. Шолохова "Тихий Дон" - роман у 2-х томах "Стремнина Тихого Дона" і подарував бібліотеці. Читачі високо його оцінили і бажали ознайомитись з новими творами автора. З приватних бесід з Володимиром Нікіфоровичем ми знали, що у нього є рукописи оповідань і запропонували свою допомогу у їх наборі, допомогли знайти кошти для видання і зараз маємо збірку "Под свою тальянку и смеюсь и плачу". У бібліотеці відбулася її презентація.

щорська цбс щорська цбс щорська цбс щорська цбс