У 2013 році бібліотеки Щорської ЦБС реалізують власний проект "Вивчай рідний край граючи".

Відбулося установче заняття, на якому бібліотекарі знайомились з методикою проведення ігор-квестів. Брали участь у заочному квесті, розробленому провідним методистом Кусою Н.І. за туристичним маршрутом Тихоновицького філіалу "Лісовими стежинами".

щорська цбсщорська цбсщорська цбс

На черзі - написання сільськими бібліотекарями власних сценаріїв проведення гри-квесту для молоді за уже розробленими туристичними маршрутами.

З метою поширення краєзнавчих знань серед дітей та молоді Щорською ЦБС реалізований проект «Пізнай рідний край граючи», в ході якого відбулась спроба адаптувати до бібліотечної роботи молодіжну гру – квест, як інноваційну форму організації дозвілля юні.

За тематикою квести, проведені бібліотеками ЦБС, були різними: історико - краєзнавчими, патріотичними, природознавчими, екологічними, але всіх їх об’єднувало прагнення учасників краще пізнати свій край, поділитися своїми відкриттями з ровесниками, навчитися командою йти до перемоги.

Бібліотекарі розробляли сценарії квестів, видозмінювали правила їх проведення згідно своїх умов і можливостей.

Найзмістовнішим був квест, організований провідним бібліотекарем Сновської бібліотеки-філіалу Н.О. Ісаченко «Вивчаємо рідний край граючись». Колег зацікавили ігрові моменти квесту провідного бібліотекаря Кучинівської бібліотеки-філіалу Л.Г. Ковалевської «Рідними просторами без компасу і карти». Неперевершеною винахідницею завдань для пошуку наступних зупинок стала бібліотекар Суничненської бібліотеки-філіалу Барбарич Л.В.

Багато схвальних відгуків отримали патріотичні квести «Їх імена зберегли монументи» проведені ЦБ в лісопарку по пам’ятним місцям.